pondělí 19. října 2015

Portugalsko, začínáme!

Řekněme si to upřímně, moje morálka v přidávání příspěvků není zrovna úžasná. Víc jak měsíc od posledního postu a téměř 5 týdnů po mém příjezdu do Porta. Asi jsem měla na práci lepší věci, užívat si to tu, nevím asi jo.

Pokud bych měla shrnout cestu sem, tak to nebyla zrovna lahoda. Už z Prahy do Düsseldorfu jsme měli krapet nepříjemné turbulence. V Německu jsme si lupli zpoždění, a turbulence do Porta? Řekla bych že šílený, ale předpokládám, že můžou být i větší a v takovém letadle už bych fakt sedět nechtěla. Už tak byli okolo zvracející lidi a tak se trochu divím, že to Lukyn, jako svůj první let, ustál bez újmy. 

První týden v Portu. Nebudu si tady hrát na hrdinu.. nic moc. Takovej ten pocit, že jste trochu lostík a cizineckej lůzr jak má bejt. Tohle jsou přesně ty chvíle, který nesnáším. Nevíš nic, pomalu ani kde seš a čí seš. Tak jsme udělali první zjišťovačky a do 21. září jsme to vydrželi, pouze v přítomnosti obyvatel našeho bytu - já, Luky, Luky a Irmis (Litva), Caina (Brazílie). Jo celkem jsem to tady vyhrála. Tak jako snažim se nepeskovat za ten zk***venej bordel v kuchyni, ale někdy se to nedá tak si tam lupnu připomínku a nebo prosbu, fakt nechci bejt bitchy, ale to pochopí jen ten kdo zažil, nicméně kluci (pokud budu v budoucnu mluvit o klucích myslím tim Litevce, nebo i Lukyna nebo i kohokoli jinýho ale ne Cainu) jsou super a neberou to tak a snažej se, dokonce i super vaří, takže si nemůžu stěžovat. Ovšem někdy si připadám, že Caina je víc ženská než já. To je takovej ten člověk, kterej prostě absolutně s**e na to že se mu snažíte poradit, a šetřit na energiích, který se tu platí společně. A pokud s ním vedete diskuzi o myčce na nádobí nebo o tom že na malej hrnec je lepší menší plotýnka, tak to nejde ani jedním uchem tam, to jde prostě mimo. Pak se jako idiot snažíte bejt nad věcí, zdravit a tak pohoda, a on se bude ještě tvářit jak matka umučená. V tu chvíli na to - slušně řečeno - házím bobek. A při pohledu na jeho nožky, který jsou hubenější než dětí somálských domorodců, začnu česky nadávat a je mi hej. 

21. září začal semestr... jeli jsme do Felgueiras. Taková příjemná hodinu a půl trvající, 60km cesta, s driverem jak sviňa, za 6 eučo. Mezinárodní oddělení bych asi úplně nekomentovala... Marta jó Marta, Martu zná celá parta... paní dost confused. Máme potvrzení o studiu, který potřebujem na lítačku. Lítačku, která by the way platí od 1. do 31. v měsíci. Takže jestli si jí chceš koupit 25. zaplatíš pěkně plnou palbu, která je 30E.. why not. Hecli jsme to dokonce měsíce bez lítačky, takže jsme si trochu pochodili no. 2.10. si vystojíme 80 minutovou frontu, že chceme měsíční jízdenku a pán nám odvětí že bohužel, že máme špatný potvrzení o studium. No řeknu vám, že to jsem byla dost. Jak se ve mě vařila krev.. Takže nakonec až 7. ale od té doby jezdíme, vždy a všude. Další nesmyslnost, je že pokaždý když přestupujete si musíte kartou "odpípnout". Přesto, že je to měsíční platná, lítačka.. no proč se nezdržovat že jo, potom chápu, že autobusy jsou věčně zpožděný a pokud jede načas, buďte si jistý, že je to zpožděný předchozí spoj.

Nakonec pár fotek



                                                         Pohled na Ribeira


                                                     Praia de Matosinhos

Žádné komentáře:

Okomentovat