Shame on me! Že proč jsem tak dlouho nic nenapsala. 25.6. jsem sedla k noťasu s tím, že jdu napsat nový článek. Vzala jsem si kávičku. A bylo to. Kafe v počítači nic moc, ale fungoval, starej dobrej kamarád, tak jsem si vesele surfovala na netu. Pak už to tak v pohodičce nebylo. Nešlo psát. Vypnula jsem ho, nechala odstát, včera jsem ho tady s Casperem čistila, tak snad ho dnes dáme do kupy a půjde. Píšu to tedy od Báry. Kafe nemám. Nemám tady žádný pití. By mě zabila.
Jeden z našich prvních výletů tady byl na Glacier Lagoon Jökursálón. Když se nás zeptali jestli nechceme jet do glacier lagoon, představila jsem si lagunu, jako nějakou jeskyni nebo něco takovýho a že tam bude záliv s blankytnou vodou. Mýlila jsem se. Mýlila jsem se ráda. To co jsme viděli bylo něco neuvěřitelnýho. Blankytná voda tam byla, jeskyně ne, za to tam byly ledovce. Desítky ker, které s časem mění svojí polohu. Barva kterou mají v místě, kde se dotýkají s vodní hladiny, je okouzlující. Neuvěřitelná. Pohádková. Omračující. Perfektní. A mohla bych tu napsat stovku dalších přibližujících slov, ale stejně bych vám nepřiblížila jak skvěle to vypadá.Vlastně bych tu stovku nedala :D tolik jich neznám. Zkrátka bomba. Pak si to kráčíme po břehu, dál si prohlížíme tu nádheru, a pár metrů od nás plavou tuleni!!! Vystrkujou ty svoje vousatý čumáčky a je to totál cute a unbelivible. Někdo by si mohl říct, no tak jste viděli tuleně. Ale věřte mi. Vidět tuleně v zoo nebo ve volný přírodě. Takovýhle přírodě! Člověk má radost. Radost z přírody. Ze života. Je mu fajn. Od laguny přejedeme most, kde na opačné straně, je pláž. S černým pískem. Vypadá to jak popel, ale je to černý písek. Hrozně zvláštní. Ale už jsme přišli, co je ta věc v pokojích na podlaze :D Oceán je nadhernej. Bouřlivej. Studenej. V těhle chvílích, myslím víc než jindy na svojí rodinu. Hlavně na taťku. Když jsem jela poprvé k moři, řekl mi "Až se sáhneš do moře, ochutnej ho a mysli na mě." S oceánem to bylo stejné, táto!! :)
Ty dvě tečky to jsou tuleni!! :)
My, Glacier Lagoon Jökursálón a Vatnajökull :)
Před asi 14 dny jsme jeli do hottubes. Přišla za mnou Birna - šéfová, a začala mluvit něco, no všemu jsem nerozuměla. Nepřekvapovalo mě to. Ji asi taky ne :D Mluvila o "hotspot", první co mě napadlo pod tímhle názvem byl internet, wifi. Takže jsme měli trochu jiný topic :D Nakonec jsme se ale domluvili že jo :D Takže jsme po práci, jeli relaxovat do horkých přírodních pramenů. Hottubes, hotspot, Hoffell :) Původně jsem si představovala, něco víc přírodního, jako rybník, jezero nebo nějakou blátivou díru :D Bylo to pod skálou. Byly to takovou plastové vany položené v kamení. Takže to bylo jak vířívka, ale bez bublinek. Relax ale parádní!! Sami si můžete připouštět teplou vodu a hovíte si. My si pohověli asi 2 hodinky. Věřte, že teplo mi bylo už po půl hodině. Musela jsem sem tam vyskočit a na vzduchu se zchladit. Ovšem tvrdý islandský lid, tam vydržel 2 hodiny bez přestávky. Jediné co na tom bylo malinko ...no nechutné :D že po těch 2 hodinách se kůže opravdu hooodně rozmáčí a zkrátka se oddělí. Takže jsme si pak hověli v podstatě ve vlastní šťávě :D
Takhle jsme se naložili, další 3 "vířivky" byly za rohem :)
Žádné komentáře:
Okomentovat